Nie pomijaj pewnych kwestii, tylko dla tego że nie wypada!

Nie pomijaj pewnych kwestii, tylko dla tego że nie wypada!

Witajcie!
          W tym poście chciałabym razem z wami zastanowić się nad pewną kwestią dotyczącą pisania. A więc, na czym owy post będzie się skupiał? Na tematach TABU, których ludzie często boją się poruszać.
       Wiadomym jest, iż jeżeli chcemy pokazać nasze dzieło szerszemu gronu, to warto zadbać o to aby było ono dobrze napisane i stosowne. No właśnie, pytanie brzmi czy owa stosowność powinna powstrzymywać nad przed poruszaniem niecodziennych i czasem dość kontrowersyjnych tematów?          No wiecie, takich jak homoseksualizm, związki partnerskie, aborcja i inne takie. Czy umieszczenie podobnych elementów w naszej opowieści jest dobre?
       Osobiście uważam, że książki czy inne opowieści, są odzwierciedleniem wyobraźni autora. Jeżeli w jego głowie powstał taki właśnie zamysł świata i fabuły, to sądzę, że nie powinien go zmieniać i ułagadzać, tylko dla tego że musiałby poruszyć kilka krępujących spraw. Oczywiście, jeżeli się na coś takiego zdecydujemy, to musimy jednak liczyć się z tym, że ludzie mogą zareagować na opowieść w bardzo nieprzewidywalny sposób. Może zostaniemy pochwaleni i zyskamy czytelników, ale może być i tak że społeczeństwo wyleje na nas falę złości.

 A więc, co zrobić żeby jakoś przez to przejść? 
        Przyznaję, że to dość ciężkie pytanie. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jaką musimy sobie uświadomić, jest to że mam w głowie konkretny pomysł i zamierzamy zrealizować go tak jak chcemy. Czasem naprawdę nie warto na siłę załagadzać pewnych kwestii, tylko po to aby mieć pewność, że ktoś nie uzna nas za outsiderów. Jeżeli piszesz tylko dla siebie, to absolutnie nie przejmuj się tym co inni sobie o tym pomyślą, to w końcu twoje słowa skierowane do ciebie. Jeżeli jednak tworzysz przede wszystkim dla ludzi, po prostu zastanów się czy znajdą się tacy którzy to przeczytają-a na pewno tacy będą-i skieruj owe dzieło w ich stronę. Nie usiłuj łagodzić wszystkiego aby każdy mógł się w tym odnaleźć, bo na końcu może się okazać, że tak naprawdę nie ma tam już nawet twojego zamysłu.

W tym poście to tyle, do napisania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj drogi czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło jeżeli po przeczytaniu owego posta, zostawisz po sobie jakiś ślad.

Subscribe

Flickr