Lista rzeczy których twój bohater nigdy nie zrobi

Lista rzeczy których twój bohater nigdy nie zrobi


Witajcie!
        W tym poście chciałabym dać wam pewną praktyczną poradę, odnośnie tworzenia dalszych losów naszej, a właściwie waszej postaci. Tak więc, czy zdarzyło wam się kiedyś skasować ponad pół rozdziału lub całość, ponieważ doszliście do wniosku, iż postać postępuje wbrew sobie? Czasami ciężko jest utrzymać pewien balans pomiędzy tym co nasz bohater może zrobić, a czego nie. Wiadomo w końcu że z czasem owy bohater się rozwija i tym samym zmienia.
      Warto jednak ustalić sobie kilka rzeczy, których dana postać nigdy nie zrobi. Czy to z powodu zasad moralnych, własnego sumienia czy czegokolwiek innego. Tak przykładowo, jeżeli wasza postać pracuje w sierocińcu, to wspomnianym postanowieniem może być to że nigdy nie uderzy dziecka.
     Oczywiście tylko przykładowo, nikt nie mówi w końcu iż dosłownie każdy bohater musi posiadać takową listę. Jeżeli jednak stawiacie bohaterowi pewne ograniczenia lub dajecie mu jasne zasady postępowania, warto jest ową listę napisać, aby później się w niczym nie pogubić i nie musieć znowu zmieniać akcji niektórych rozdziałów czy opowiadania.


W tym poście to tyle, do napisania! ^^

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj drogi czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło jeżeli po przeczytaniu owego posta, zostawisz po sobie jakiś ślad.

Subscribe

Flickr