Gdy nie możesz czytać, bo chcesz pisać...

Gdy nie możesz czytać, bo chcesz pisać...


Witajcie!
         W tym poście chciałabym omówić pewną kwestię, jaką jest niemożliwość czytania, z powodu zbyt wielkiej chęci pisania. Wierzcie lub nie, ale bardzo często spotyka to początkujących piszących, lub tych którzy dopiero w planach mają rozpoczęcie pisania czegokolwiek.
      To właśnie tym nowicjuszom najciężej jest jakkolwiek wdrożyć się w temat, bo często gdy sięgają po jakąkolwiek książkę, od razu ogarnia ich chęć rzucenia tego w kąt i rozpoczęcia własnej opowieści. Niestety, takowe postępowanie jest bardzo zgubne, ponieważ jak już wspominałam w jednym z moich pierwszych postów, nie da się pisać nie czytając. Staramy się wtedy dokonać czegoś, czego nawet nie rozumiemy. Nie trudno się chyba domyślić że w takim zestawieniu ciężko osiągnąć jakieś zadowalające nas efekty.
     No ale jak właściwie poskromić w sobie tą chęć automatycznego porzucenia wybranego przez nas tekstu, na rzecz pisania własnego? Przede wszystkim musisz naprawdę na chwilę odłożyć książkę i po prostu ochłonąć! Nie dasz rady zrobić tego także na siłę, no chyba że masz naprawdę bardzo silną wolę. Sęk tkwi w tym, że początkujący niemalże od razu puszczają wodzę fantazji, zastanawiając się czy ktoś będzie czytał ich opowieść, tak jak oni aktualnie czytają czyjąś. Jak to będzie dostawać recenzje, mieć jakiś fanów itp. To wszystko sprawia że człowiek od razu ma ochotę stać się częścią swojego małego marzenia. Wierzcie mi, także przez to przechodziłam.
     Należy wtedy posadzić własną psychikę na równym gruncie i powiedzieć sobie ,,najpierw czytanie, później pisanie". Kiedy będziecie mieć za sobą kilka, lub może nawet kilkanaście książek, zdacie sobie sprawę że chcieliście podejść do pisania bez żadnego przygotowania.
     Pamiętajcie, czytanie bardzo wiele nauczy was o pisaniu, toteż warto zagłębiać się w różne powieści. Jakby nie było, wyjdzie wam to tylko na dobre :)


W tym poście to tyle, do napisania! ^^

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj drogi czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło jeżeli po przeczytaniu owego posta, zostawisz po sobie jakiś ślad.

Subscribe

Flickr