Jak przygotować się do pisania?

Jak przygotować się do pisania?
W tym poście postanowiłam zamieścić kilka wskazówek, dotyczących tego jak w ogóle przygotować się do rozpoczęcia tworzenia naszej opowieści, która jak na razie mieści się tylko w naszej głowie. Zapraszam ;3

1. Potrzebujesz odpowiedniego miejsca! Może się to wydawać głupim i niepotrzebnym krokiem, ale uwierzcie mi na słowo że praktycznie nie możliwym jest pisać w jakimś niewygodnym lub nieprzystosowanym do tego miejscu. Najlepiej aby było to jakieś miejsce w domu, w którym tylko i wyłącznie poświęcacie się pisaniu. Oczywiście nie oznacza to że nie może być to wasze biurko w pokoju czy stolik w kuchni na których także robi się mnóstwo innych rzeczy. Chodzi po prostu o to, aby nie podchodzić do tematu z myślą ,,To jest mój kąt w którym pracuję od czasu do czasu". Naprawdę ważne jest to poczucie że jest to TWOJE miejsce w którym TY pracujesz.
Jeżeli twoja ,,pracownia" jest już gotowa, to pamiętaj że nie musisz zaczynać swojego projektu od razu. Możesz wziąć się za to kiedykolwiek zechcesz, warto jest wiedzieć gdzie wtedy się udać aby napisać coś w względnym spokoju.

2.Przeczytaj przynajmniej kilka książek! Rozumiem że kiedy wena twórcza nas rozpiera, to aż chciałoby się z miejsca rozpocząć pisanie. Owszem, warto zapisać wszystkie pomysły, dialogi itp, ale sądzę że na prawdziwą pracę przyjdzie jeszcze czas. Jeżeli jesteś osobą która do pisania podchodzi tzw. ,,Na świeżo" czyt. Kimś kto książki czyta raczej okazjonalnie, to polecam wybranie sobie przynajmniej kilku ciekawych tytułów i przeczytanie ich.
Dzięki temu zdobywamy wiedzę na temat tego jak się pisze, uczymy się nowych słów i zwrotów. No generalnie rozwija nas to! ;D

3.Ustal godziny pisania! Naprawdę warto jest sporządzić sobie swego rodzaju grafik, w którym umieścimy wszystkie nasze codzienne zajęcia i wydzielimy czas jaki zamierzamy poświęcać na pisanie. Nie musicie robić tego codziennie, może być na przykład co dwa dni lub jak wolicie. Ważnym jest żeby nie zmuszać się do pisania kiedy naprawdę nie ma się nawet krzty weny. Kiedy pisze się bez sensu i celu, to nasza twórczość także będzie bez sensu i celu.

4.Zadbaj o to aby nic cię nie rozpraszało! Kiedy piszesz, nawet coś tak małostkowego jak miauczenie kota, piosenka z radia której nie lubisz czy inne hałasy, mogą wyprowadzić cię z równowagi i jednocześnie doprowadzić do stanu gdy nie będziesz mieć zielonego pojęcia co właściwie chciałeś napisać. Dlatego też warto zająć się tą kwestią tuż przed zabraniem się za swój projekt.

To tyle w tym poście, do napisania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj drogi czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło jeżeli po przeczytaniu owego posta, zostawisz po sobie jakiś ślad.

Subscribe

Flickr