Czy warto pisać poradniki?

Czy warto pisać poradniki?


Witajcie!
      W tym poście chciałabym się zastanowić, czy warto jest wydawać poradniki? Jak z resztą w wielu opisanych już przeze mnie przypadkach, kwestia jest bardzo sporna. Nie dla tego że jedna strona wydaje się słuszniejsza od drugiej, a dla tego, iż odpowiedzią na owe pytanie jest jednocześnie ,,Tak" i ,,Nie".

Dlaczego Nie?
     Jeżeli wejdziecie do dowolnego sklepu z książkami typu Empik i porządnie się rozejrzycie lub zapytacie sprzedawcę, na pewno znajdziecie jakieś poradniki. Do kuchni, do własnej psychiki, do pisania, do malowania. Zaryzykuję śmiałe stwierdzenie, iż ludzie zdążyli napisać już poradniki do wszystkiego. Toteż, czy wydawanie setnego już poradnika na temat dajmy na to...jedzenia Orego, nie jest nieco bezsensu? No wiecie, chyba trochę mija się to ze swoim celem, skoro na rynku jest mnóstwo dzieł identycznych z naszym.

Dlaczego Tak?
    Jak już wcześniej wspomniałam, istnieje cała masa poradników traktujących o tych samych tematach i zagadnieniach. Jeżeli mamy czas i nam się wyjątkowo nudzi, możemy przeczytać nawet je wszystkie. Bez dwóch zdań większość tematów powtórzy się co do joty, wiecie jednak jaka będzie w tym wszystkim różnica?
     A no taka że jedni do nas trafią, a inni nie. Może być też tak że każdy poradnik oprócz jednego, wyda nam się bezsensowym bełkotem. Tak więc, jeżeli uważasz że możesz wytłumaczyć coś zupełnie inaczej niż inni i tym samym trafić do grupy ludzi preferujących takie wyłożenie tematu, zrób to śmiało!

W tym poście to tyle, do napisania! ^^

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj drogi czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło jeżeli po przeczytaniu owego posta, zostawisz po sobie jakiś ślad.

Subscribe

Flickr