Jak dodać książce objętości?

Jak dodać książce objętości?        Oto kilka sposobów na tak zwane napompowanie książki lub innego, pisanego przez nas tekstu.
Co właściwie rozumiem przez ,,Pompowanie tekstu?" Nic innego jak nadawanie tekstowi objętości (w wydruku) bądź ilości zapisanych kartek. 
       Co do tego, czy owych trików powinno się używać czy też nie, można by się dość długo kłócić. Nie zmienia to jednak faktu iż są one często używane przez amatorów jak i pisarzy wydających popularne książki młodzieżowe. Nie będę podawać tutaj konkretnych przykładów, ale jeżeli ktoś natknął się już na ,,napompowaną książkę" to zapewne wie co mam na myśli.
      Do postu proszę podejść z przymrożeniem oka, ponieważ jest napisany dość prześmiewczo ;D 


A więc zacznijmy!1. Wymyślaj jak najdłuższe nazwy miejsc, imiona postaci itp. Ogólnie, każdą możliwą nazwę rozwiń, ale w granicach rozsądku. Nie każdy znak drogowy musi być przecież równie utytułowany co Daenerys Targaryen :)

2. Wymyślonych przy punkcie pierwszym nazw, używaj często bądź twórz dla nich równie rozwinięte zamienniki.

3. Stosuj dużo porównań i wtrącaj je dosłownie gdzie popadnie. Na przykład ,,W Ekwadorze już od trzech dni lał deszcz, a był on tak zawzięty iż wydawać by się mogło iż sam on stanowi o swoich czynach i z bliżej nieznanego nikomu powodu, dręczy biednych mieszkańców tego wspaniałego, aczkolwiek niezwykle pochmurnego miejsca."

4. Opisuj swoje bądź postaci uczucia na temat większości wykonywanych przez nią czynności, lub podejmowanych wyborów. Najlepiej nie ograniczaj się do jednego wrażenia, napisz wszystko co mogłoby ci się z tym skojarzyć, gdybyś był (a) w tej sytuacji. Oczywiście, to także w granicach zdrowego rozsądku.

5.Często a nawet bardzo często wspominaj sytuacje z przeszłości. Jest to o tyle wygodne rozwiązane że nasz bohater może to robić właściwie kiedykolwiek zechce.
W przypadku książki możecie wspominać kluczowe wydarzenia z poprzednich rozdziałów, lub przeszłości bohatera. Można to połączyć z punktem numer 4  ;)

6.Tłumacz każde postępowanie bohatera, lub każdą podjętą przez niego decyzję. Przecież nie zawsze każdy może się domyślić dlaczego zrobił tak a nie inaczej.

7.Opisuj każdego bohatera bardzo szczegółowo. Kolor włosów, oczu, co ma na sobie, jakie ma skarpetki. Najlepiej jeszcze dodaj co jadł na śniadanie miesiąc temu. Nie zapomnij przy okazji zaserwować tego od razu gdy pojawi się w tekście.

8. Pisz jakby czas nie miał końca! Przedłużaj każdą sytuację do maksimum. Zamiast ,,Wstała i pościeliła łóżko"  możesz napisać ,,Z trudem zwlekła się z miękkiej, zachęcającej do dalszego wypoczynku pościeli. Trudno było jej podnieść głowę z wygodnej poduszki, jednak gdy miała to już za sobą cała reszta poszła z górki. Wstała i pościeliła łóżko",


         Na zakończenie chciałam dodać że to absolutnie nie są porady jak pisać lepiej, wręcz przeciwnie. Osobiście mocno tępię większość takich trików w opowiadaniach (na przykład punkty: 7,1...). Napisałam tu po prostu najpopularniejsze triki na ,,napompowanie książki" z jakimi można spotkać się podczas pisania ;3


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj drogi czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło jeżeli po przeczytaniu owego posta, zostawisz po sobie jakiś ślad.

Subscribe

Flickr